Skip to main content

Laatste schaatsnieuws

AD.nl biedt het laatste nieuws, opinie en achtergronden
AD.nl - laatste nieuws, opinie en achtergronden
  1. De Nederlandse schaatsers strijden dit weekend in Thialf voor de nationale titels tijdens de NK afstanden. Wij zetten het complete schema met alle deelnemers voor je op een rij. Ook kun je hier alle uitslagen checken.
  2. De Nederlandse schaatsers strijden dit weekend in Thialf voor de nationale titels én WK-tickets tijdens de NK afstanden. Op de laatste dag pakten Merel Conijn en Sanne in 't Hof de WK-tickets op de 5000 meter, waardoor Joy Beune haar wereldtitel niet zal verdedigen. De 1000 meter vrouwen en massastarts staan nog op het programma. Volg het hier in ons livewidget.
  3. Vergeet Sven, Rintje of Ireen. De nieuwe generatie schaatshelden heet Joy, Angel, Pien en Jutta. Niet alleen domineren de Nederlandse vrouwen het ijs met indrukwekkende rondetijden, ze domineren ook de media. Waarbij de focus maar al te vaak gericht is op hun uiterlijk in plaats van hun sportprestaties, zo zag columnist en podcastmaker Debby Gerritsen bij de NK afstanden in Heerenveen. ,,Of je bent een sekssymbool en aandachtsgeil óf je zet je carrière op het spel. Het is nooit goed.”
  4. Schaatsster Marijke Groenewoud heeft bij de Marathon Cup in Utrecht haar vijftiende seizoenszege op de marathon geboekt. Daarmee evenaarde ze het record van Daniëlle Bekkering uit het seizoen 2006/2007. Opvallend was echter dat ze even daarvoor nog op het ijs stond in Heerenveen.
  5. Ze had lichte griep in aanloop naar het NK, begon met een matige zesde tijd op de 500 meter, maar Jutta Leerdam repareerde alsnog de schade. ,,Mensen denken: ‘die is niet goed’. En dan opeens: bam, sta ik er toch weer.”
  6. Zelden zag Thialf zo’n boze kampioen. Kjeld Nuis werd voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter, maar hij was woedend. Nuis moest noodgedwongen al in de eerste rit starten en kon zich niet fatsoenlijk opwarmen op de baan. ,,Ik was zo fucking kwaad.’’
  7. Dag 2 van de NK afstanden zit er alweer op. Bij absentie van Antoinette Rijpma-de Jong won Marijke Groenewoud de 3000 meter, pakte Kjeld Nuis voor de vijfde keer de titel op de 1500 meter en was wereldkampioene Femke Kok oppermachtig op de 500 meter met twee baanrecords, de laatste zelfs ónder de magische grens in Thialf van 37 tellen (36.97).